Pytania i odpowiedzi

Bluapple jest nowoczesnym rozwiązaniem, które wspomaga przechowywanie żywności i jest łatwe w użyciu.Dzięki zastosowaniu Bluapple warzywa i owoce w Twoje lodówce bedą dłużej zdatne do spożycia.

Jest to pojemnik wykonany w tworzywa w kształcie jabłka i nie zawiera plastiku BPA. Jabłuszko wypełnione jest materiałem organicznym – obojętny materiał wulkaniczny impregnowany związkiem absorbującym, nadmanganianem sodu.

W skrócie

Wystarczy umieścić jabłuszko w lodówce, w szufladzie wsród warzyw i owoców by dłużej cieszyć się ich świeżością.

Szybkie dojrzewanie owoców, warzyw oraz ich przekwitanie spowodowane jest Etylenem, który jest hormonem roślinnym, stymulującym opadanie liści, dojrzewanie owoców, starzenie się roślin. Wydzielany jest przez praktycznie wszystkie części rośliny.

Bluapple® umieszczony blisko warzyw i owoców natychmiast zaczyna przyciągać i chemicznie neutralizować gaz etylenowy w prostej reakcji utleniania. Bluapple może pomóc stworzyć praktycznie wolne od etylenu środowisko gazowe, spowalniając proces dojrzewania i umożliwiając przedłużoną świeżość Waszych produktów w lodówce. Wkład w jabłuszku należy wymieniać średnio co 3 miesiące.

Szczegółowo

Wydzielany hormon wzrostu przez rośliny, czyli gaz etylenowy bardzo szybko się utlenia. Cząsteczka gazu etylenowego jest bardzo reaktywna i łatwo utlenia się do stanu, w którym przestaje być szkodliwa dla owoców i warzyw. Prostą i bezpieczną metodą neutralizacji etylenu jest „utlenienie” go nadmanganianem sodu. Nadmanganian sodu (NaMnO4) jest bezpiecznym, obojętnym związkiem mającym szereg zastosowań w życiu codziennym. Jedną z takich funkcji jest uzdatnianie wody pitnej.

Medium nośne

Nadmanganian sodu jest bezpiecznym i skutecznym utleniaczem, ale wciąż potrzebny jest sposób na dostarczenie go tam, gdzie wydziela się gaz etylenowy. Potrzebny jest nośnik, który pozwoli gazowi etylenowemu na kontakt z utleniaczem, aby można go było oddzielić. Przemysł robi to oczywiście na kilka sposobów, ale Bluapple® wykorzystuje naturalny klinoptylolit, powszechnie znany jako ZEOLIT. Zeolit ​​jest w rzeczywistości starożytnym popiołem wulkanicznym, który został przekształcony w skały w ciągu eonów. Chociaż istnieją liczne formy zeolitu, Bluapple® wykorzystuje postać, która jest bardzo porowata i ma bardzo dużą całkowitą powierzchnię.

Zeolit

Bluapple® zastosował specjalny, opatentowany proces, w którym następuje połączenie nadmanganianu sodu z czystym zeolitem. Dzięki temu powstał wysoce skuteczny absorber gazu etylenowego, który do tego ma wyjątkową długą żywotność.

Bluapple® ma najwyższy procent dostępnego reagenta i najdłuższy czas życia na gram każdego innego produktu absorpcji etylenu.

Granulki zeolitowe impregnowane są NaMnO4, następnie pakowane w specjalne pakiety membranowe, które są wodoodporne, ale są wysoce przepuszczalne dla gazu etylenowego. Pakiety są następnie zamykane w opatentowanych plastikowych powłokach Bluapple® w celu maksymalizacji przepływu powietrza do i wokół pakietów.

Każdy Bluapple® jest zaprojektowany tak, aby absorbował gaz etylenowy przez trzy miesiące w warunkach domowych.

Nasze niezależne testy wykazały, że wiele konkurencyjnych produktów początkowo skutecznie pochłaniają gaz etylenowy w ciągu kilku tygodni. Ich zdolność absorpcji gazu etylenowego maleje wraz z biegiem kolejnych dni. Tylko Bluapple® jest w stanie w ciagu 3 miesięcy stale chronić Wasze owoce i warzywa przed przedwczesnym dojrzewaniem.

Kiedy nadejdzie czas na wymianę pakietu, nie wyrzucaj zużytych granulek zeolitu! Zalecamy umieszczenie zużytych granulek zeolitu w roślinach domowych lub w ogrodzie. Granulki zeolitu są naturalną glebą, a resztkowy MnO2 dostarcza śladowe minerały do ​​gleby. Twoje rośliny to pokochają.

Wszystkie produkty naturalnie emitują ten bezwonny gaz, który przyśpiesza dojrzewanie owoców i warzyw.  Etylen jest hormonem roślinnym, stymulującym opadanie liści, dojrzewanie owoców, starzenie się roślin. Wydzielany jest przez praktycznie wszystkie części rośliny.

Niektóre produkty są bardzo wrażliwe na gaz etylenowy, takie jak szpinak, czy banany; Są też produkty które emitują duże ilości gazu, takie jak jabłka.

Gaz etylenowy absorbowany przez jabłuszko sprawia, że owoce oraz warzywa będą świeże dłużej.

Dzięki Bluapple oszczędzasz PIENIĄDZE  i nie marnujesz jedzenia.

Ile razy musiałeś wyrzuć pół główki sałaty, zwiędnięte rzodkiewki lub banany, bo dojrzały za szybko?

Ile razy wyjechałeś na weekend i po powrocie pół lodówki wyrzuciłeś ?

Właściwa pielęgnacja i zarządzanie świeżymi produktami to umiejętność godna pochwały. Nie zawsze jest na to czas i energia. Bluapple pozwoli Ci cieszyć się dłużej twoją żywnością, zachowując przy tym ŚWIEŻOŚĆ, SMAK, KOLOR, JĘDRNOŚĆ.

Wystarczy wymieniać wkłady co 90 dni. Starego wkładu nie wyrzucaj tylko przesyp np, do doniczki z kwiatem lub do ogrodu. Zużyty wkład jest nawozem dla Twoich roślin. No weste ! Nie marnujemy ! Możesz juz teraz zamówić wkłady na cały rok!

Bluapple® to najbardziej skuteczny produkt konsumencki na rynku, który pomaga przedłużyć świeżość produktów. Bluapple® wykorzystuje tę samą technologię, którą przemysł produkcji wykorzystywał przez ponad 30 lat w zastosowaniach przemysłowych i magazynowych w celu zmniejszenia stężenia gazu etylenowego. Jest to oparte na podstawach naukowych, a rozwiązanie jest przetestowane w wiodących ośrodkach badawczych, takich jak University of California w Davis, główny autorytet w zakresie zarządzania produktami po zbiorach. To nie jest magia, to nauka !!

Dzisiejsze nowoczesne lodówki dbają o temperaturę, pomagają kontrolować poziom wilgotności, a Bluapple pomaga kontrolować świeżość warzyw i owoców.

Nie musisz otwierać woreczka z wkładem do Bluapple®. Wystarczy otworzyć niebieskie jabłuszko, wyciągnąć stary wkład (saszetkę) , włożyć nowy i zamknąć jabłuszko. Bluapple jest gotowe do użycia w lodówce lub na blacie wśród Twoich owoców i warzyw.

Jeśli przypadkowo otworzyłeś opakowanie, możesz umieścić małe granulki Bluapple® z powrotem w opakowaniu i szczelnie zamknąć taśmą celofanową.

# 1 Pamiętaj.  Granulki Bluapple® są nietoksyczne i nie szkodzą Twojemu zdrowiu, ale fioletowy kolor granulek może pozostawić uporczywe, fioletowe plamy.

# 2 Pamiętaj. Nie wyrzucaj starego wkładu. Otwórz stare opakowanie i przesyp do kwiatów lub do ogrodu. To jest wspaniały nawóz dla Twoich roślin.

#niemarnujemy

VeggieZips ™ to specjalnie zaprojektowane woreczki spożywcze, które pomagają utrzymać odpowiednią wilgotność Twoich warzyw i owoców. Każdy woreczek wyposażony jest w tkaninę HydroLiner ™, która w zależności od potrzeb absorbuje wilgoć lub ją usuwa. Jeżeli Twoje warzywa lub owoce lubią wilgotne środowisko zwilż tkaninę. W przypadku warzyw i owoców, które nie mogą przebywać w wilgotnym otoczeniu zastosuj VeggieZips ™ bez zwilżania materiału.

Zużytego wkładu nie wyrzucaj. Po 3 miesiącach, zawartość wkładu może zostać  użyta, jako nawóz do roślin domowych lub ogrodu!

Wszystko, co musisz zrobić, to odciąć opakowanie, wyrzucić granulki do gleby rośliny, normalnie podlać roślinę i poddać recyklingowi papier! Bez odpadów!

#niemarnujemy

Gaz etylenowy (H2C = CH2) jest nieszkodliwym bezwonnym, bezbarwnym gazem, który powstaje w konkretnym momencie rozwoju roślin i reguluje ich procesy fizjologiczne. Ma głęboki wpływ na świeżość produktów.

Jak to często bywa, wpływ gazu etylenowego na produkty roślinne, został odkryty przypadkowo. Przez lata, plantatorzy cytryn przechowywali w ogrzewanych grzejnikami naftowymi szopach, zebrane świeżo, zielone cytryny. Po jakim czasie stawały się żółte i wystarczająco dojrzałe, by trafić rynek. Gdy zainstalowano nowe elektryczne systemy grzewcze, cytryny nie zmieniły koloru na czas. Badania szybko wykazały, że kluczowym czynnikiem w procesie dojrzewania był gaz etylenowy, wydzielany przez palącą się naftę w grzejnikach.

W rzeczywistości odkryto, że owoce i warzywa faktycznie wytwarzają etylen w miarę dojrzewania. Eksperci uważają, że gaz etylenowy działa jako sygnał dla innych roślin, aby synchronizować i koordynować dojrzewanie, maksymalizując w ten sposób atrakcyjność rośliny dla rozsiewaczy nasion (np. Ptaków) i zapewniając rozproszenie ich nasion. Od tego czasu naukowcy badali wpływ gazu etylenowego na produkty i stwierdzili, że jest to proces powszechny.Inne tkanki roślinne mogą również wytwarzać ten gaz. Nawet po zbiorze, owoce, warzywa i kwiaty są wciąż żywe, kontynuując procesy biochemiczne, w tym dojrzewanie i wytwarzanie gazu etylenowego. Siniaki lub cięcia niektórych owoców i warzyw mogą nawet spowodować zwiększenie produkcji gazu etylenowego. Więcej informacji można znaleźć w historii Wikipedii dotyczącej etylenu w biologii roślin.

Od czasu odkrycia związku, między gazem etylenowym, a procesem dojrzewania ponad dwie dekady temu, przemysł opracował technologię zarządzania ilością gazu etylenowego w celu przyspieszenia lub spowolnienia dojrzewania i psucia się owoców i warzyw. Magazyny handlowe, statki i ciężarówki są prawie wszystkie wyposażone w technologię absorpcji etylenu lub maszyny do wytwarzania etylenu.

Owoce i warzywa nabyte przez Ciebie w sklepie lub na targu zaczęły proces uwalniania gazu etylenowego już przy kasie. Nagromadzenie gazu jest bardzo duże i szybkie, co przyśpiesza w bardzo dużym tempie ich dojrzewanie. Według ekspertów z tego powodu wyrzucamy ogromne ilości warzyw i owoców na wartość około 2500 PLN rocznie.

Bluapple® został opracowany we współpracy z wiodącymi ekspertami w branży, tak by wprowadzić technologię przemysłową do Twojego domu i pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze. Bluapple® został gruntownie przetestowany.

Jeśli nie masz pewności, czy powinieneś używać VeggieZips ™ z HydroLiners ™ do swoich warzyw i owoców. Wejdź na  do www.thebluapple.com/storage-tips i wpisz owoc lub warzywo, o którym chcesz się dowiedzieć, jak go przechowywać. Na naszej stronie znajduje się prawie 200 różnych rodzajów produktów.Piszemy w jakich warunkach przechowywać poszczególne warzywa i owoce.

Oba pochłaniają i neutralizują gaz etylenowy. Oba utrzymują świeżość produktów i wystarczają na okres trzech miesięcy. Jedyną różnicą jest to, że Bluapple z węglem aktywnym ma dodatkową zaletę węgla aktywnego, czyli eliminuje nieprzyjemne zapachy w lodówce!

Bluapple® jest przeznaczony do użytku domowego, do użycia w typowej lodówce przez okres  trzech miesięcy. W każdej chwili możesz sprawdzić moc wkładu.

Jeżeli jesteś fanem owoców i warzyw, i w Twojej lodówce są tylko te produkty, może okazać się, że będziesz miał potrzebę wymiany wkładu trochę częściej niż 3 miesiące. Jeżeli jesteś osobą, która stroni od roślinnych produktów i w lodówce znajduje się tylko kilka warzyw i owoców, może okazać się, że wkład starczy na dłużej.

Jak to sprawdzić?

Wkład Bluapple® zawiera małe granulki aktywnego składnika. Za pomocą nożyczek odetnij róg paczki. Gdy granulki są świeże i w pełni silne,  mają purpurowy kolor, a po rozkruszeniu są biało-fioletowe. Gdy gaz etylenowy jest absorbowany i utleniany, granulki powoli zmieniają kolor na brązowy, innymi słowy „rdzewieją”. Wkład z brązowymi granulkami oznacza, że całkowicie został wykorzystany potencjał absorpcji gazu etylenowego i powinien zostać wymieniony. Jeśli wkład nadal nie zerdzewiał, czyli ma swoją żywotność, nadal z nich korzystaj, nawet jeśli używasz ich już od trzech miesięcy! Po sprawdzeniu wkładu możesz zakleić odcięty róg taśmą klejącą lub folią.

Możesz sprawdzić też siłę działania poprzez kruszenie i badanie granulek od czasu do czasu, w razie potrzeby!

Bluapple® będzie absorbował gaz etylenowy z dowolnego środowiska, w którym jest umieszczony, i pomaga chronić produkty w misce na owoce lub w dowolnym innym miejscu. Działa najlepiej, jeśli jest używany w zamkniętym środowisku, w którym może pochłonąć wszystkie cząsteczki etylenu z całej przestrzeni w której się znajduje.

Oczywiście produkt nie może skutecznie pochłaniać gazu etylenowego z otwartych przestrzeni tak wielkich jak pokój, ale pomoże przedłużyć żywotność produktów umieszczonych w owocowych misach.

Czy zastanawialiście się kiedyś jak to jest, że producenci owoców i warzyw, z tak odległych miejsc, jak Argentyna czy Tajlandia z powodzeniem zbierają produkty, transportują je na duże odległości, a następnie ich owoce i warzywa trafiają na nasze półki sklepowe i są świeże ?

Ten niesamowity wyczyn można osiągnąć tylko przy zachowaniu równowagi między trzema istotnymi elementami, które wpływają na udane przechowywanie produktów – wszystkie trzy są niezbędne!

Temperatura.  Musi utrzymywać się cały czas na poziomie 3 – 8 stopni. Przechowuj produkty w lodówce, chyba że chcesz, żeby szybko dojrzały.

Kontrola gazu etylenowego. Prawie wszystkie kontenery transportowe wykorzystują technologię Bluapple do pochłaniania gazu etylenowego podczas transportu. Ty także powinieneś używać tej samej technologii w domu! Bluapple® został zaprojektowany tak, aby chronić Twoje owoce i warzywa przed szybkim dojrzewaniem i przejrzewaniem.

Wilgotność. Zachowanie idealnej wilgotności środowiska, w którym przechowywane są owoce i warzywa, jest jednym z tych elementów, które  najtrudniej skontrolować w warunkach domowych. Albo w naszej lodówce jest za mokro albo za sucho.

Na szczęście temperatura w lodówce jest kontrolowana przez sam sprzęt, gaz etylenowy możesz kontrolować już dzięki Bluapple®, wilgotność dzięki woreczkom VeggieZips.

Z pewnością niezbędnym elementem Bluapple® jest wkład, który zawiera aktywny składnik absorbujący gaz etylenowy.

ALE Niebieskie Jabłuszko to NIE tylko opakowanie!

Niebieskie opakowanie Bluapple® pełni wiele ważnych funkcji.

  • Po pierwsze, Bluapple® pozwala na przepływ powietrza wokół całego wkładu. Dzięki temu zabezpieczeniu, produkty nie przygniatają wkładu i może swobodnie absorbować gaz etylenowy.
  • Po drugie, Bluapple® chroni wkład przed kondensacją lub wilgocią, która może występować  w lodówce. Całkowicie mokry nie spełnia swoich funkcji. Jego absorpcja = zero. Ponadto nadmanganian sodu ma głęboki purpurowy kolor, a mokra paczka może zabarwić ubrania oraz jedzenie.
  • Po trzecie, niebieskie jabłuszko jest widoczne. Jego widok przypomina ci, że dzięki niemu oszczędzasz pieniądze i nie marnujesz żywności.
  • Po czwarte. Bluapple® zaprojektowane w Stanach Zjednoczonych przez grono inżynierów i również tam wyprodukowane. Design Jabłuszka optymalizuje absorpcję gazu etylenowego, tak byś cieszył się świeżością Twoich warzyw i owoców przez długie tygodnie.

Podsumowując.Dzięki Bluapple® do przechowywania wkładów oszczędzasz jeszcze więcej pieniędzy i jedzenia, ponieważ Twoje przechowywanie żywności przebiega poprawnie.

VeggieZips ™ rozwiązuje problem warzyw i owoców, które wymagają odpowiedniego poziomu wilgotności. Woreczki jednocześnie wydalają gaz etylenowy, który został wyprodukowany przez warzywa, owoce a jednocześnie absorbuje świeże powietrze do środka. VeggieZips ™ ma otwory U-Vent ™ na całej powierzchni; wchodzi świeże powietrze, gaz etylenowy wychodzi! A dzięki zastosowaniu wilgotnego systemu HydroLiner ™ z produktami, które potrzebują odpowiedniej wilgotności, wspomaga ich odpowiednie przechowywanie. Jednak nie wszystkie produkty wymagają wysokiego poziomu wilgotności, mogą jednak szybciej wyschnąć, jeśli zostaną pozostawione poza woreczkiem. Na przykład, używając torby VeggieZips ™ z suchym HydroLiner ™ do truskawek, pozwala to na wchłoniecie nadmiernej wilgotności z lodówki i tym samych zachowując ich świeżość na dłużej.

TO bardzo proste!

VeggieZips ™ i HydroLiners ™ można ponownie użyć, delikatnie myjąc mydłem i ciepłą wodą, a następnie pozostawić do wyschnięcia.